Hiperaktivitás: mi az oka és hogy kezelhető?
Új betegség leírása került fel adatbázisunkbaFaludi Viktória tanácsadó szakpszichológus segítségével elkészült Betegségek A-Z rovatunk legújabb tagja, egy sokakat érintő problémáról. Ezúttal a hiperaktivitásról szedtük össze a legfontosabb tudnivalókat olvasóinknak.
Mit kell tudni a hiperaktivitásról?
Mi pontosan az ADHD? Részletekért kattintson!
Kinél fordul elő a hiperaktivitás?
Iskoláskorú gyerekeknél a hiperaktivitás előfordulási gyakoriság körülbelül 5 százalékos. A zavar előfordulása fiúknál háromszor gyakoribb, mint a lányoknál. Az esetek többségében az egész gyermekkoron végighúzódó kórképről beszélünk: némely esetben a serdülőkorban csökkennek a tünetek, de jellemzően felnőttkorban is megmaradhatnak a problémák.
Mik a hiperaktivitás okai?
A hiperaktivitás több tényező együttes fennállásának következtében alakulhat ki: ezek közül az egyik a biológiai háttér (korábban a hiperaktivitást minimális agyi károsodás zavarának nevezték), a másik a szociális környezet hatása (például a rosszul működő család), a harmadik pedig a magas stresszhatás. A kutatások a hiperaktivitás hátterében nem találtak egyértelmű genetikai okokat.Vajon milyen tünetek alapján mondhatjuk valakire, hogy hiperaktív? Hogyan kezelhető az ADHD, és milyen egyéb hasznos tudnivalók vannak vele kapcsolatban? Ezekre a kérdésekre is választ kap, ha elolvassa "Hiperaktivitás" című bejegyzésünket!